Vyletujem.cz

Summer Island Maldives

20. 09. 2023

Sledujte mě na YouTube!
Malá dobrodružství na mém kanálu Shorts.

Plánujete vyrazit na Summer Island Maldives? Chcete vědět, jak to tam vypadá? Zajímá vás zázemí areálu? Nebo jen hledáte tipy na nejlepši resort na Maledivách? Neváhej a přečti si článek.

Hledáte ostrov na Maledivách, kde bude primárně klid, pohoda, čisté zázemí, dobré jídlo a pití a trošku kulturního vyžití? Resort Summer Island Maldives je možná přesně pro vás.

Azurově modré laguny, dostatečný prostor pro potápění i klidné cachtání ve vodě

Celý ostrov je obklopen lagunou, která má krásně čistou, průzračnou a teplou vodu.

Na straně u restaurace, je hloubka cca po 30 metrech od břehu 1 až 1,5 metru. Tato hloubka vydrží až po konec laguny. Na pravo od restaurace, u rodinných vil, je hloubka větší a je vhodná na potápění. Je cca 2 metry hned za koncem laguny (cca 15 metrů od břehu) a s každým metrem od břehu je větší. Zde je celkem prostor na potápění.

Na straně u plážových vilek (opačná strana od restaurace) je hloubka 0.5 metru dobrých 40 metrů od pláže. Je to super místo na nerušené sezení a válení se ve vodě. Na konci této laguny už se lze potápět.

U vil ve vodě je hloubka cca 2 metry. Potápění zde zpestří hejna ryb, kterých je zde nespočet.

Krásné a čisté pláže

Summer Island má krásné písčité pláže po celém obvodu ostrova. Na plážích jsou pak zbytky korálů, ale po celém ostrově se můžete pohybovat více méně bez bot. Nejsou potřeba ani boty do vody.

Výborné jídlo a pití

Summer Island má 2 restaurace a 2 bary. Přístup dostanete dle toho, kterou nabídku pobytu jste si zvolili. Každopádně, obě restaurace mají rozlohu volejbalového hřiště.

Nabídku jídla obměňují každý den a je opravdu široká. Vždy jsou k dispozici ryby, hovězí, vepřové i kuřecí pokrmy. Často jsou k dispozici smažéná jídla ale i jídla pro vegetariány a vegany. Je zde také vždy nepřeberné množství ovoce, zeleniny a zákusků.

Doporučuji na jídle nešetřit. Jednak je jídlo i pití za vlastní peníze poměrně drahé, a zadruhé si při plné penzi můžete kdykoliv během dne od cca 8:00 do 22:00 dojít pro nealko pití ale také skvělý drink🍹. Vypadá to zbytečně, ale při 50 stupních celsia ve stínu je to super věc a dát si občas nějaké jiné pití než vodu po celém (a že ji v tom horku vypijete opravdu hodně) je super.

Při zakoupení plné penze budete mít k dispozici i odpolední snack, který je naprosto skvelým zážitkem. Kafe, knížka, drink a nějaký zákusek při západu slunce je prostě super tečka za každým dnem.

Bazén hned u baru

Na ostrově je k dispozici bazén s lehátky a prostorem pro odpočinek, který se nachází hned u baru. Není nic lepšího na večer (nebo i přes den), než si vzít knížku, nějaký dobrý drink a sednout si do bazénu. Ve večerních hodinách se z bazénu nachází krásný výhled na západ slunce.

Výlety za potápěním, půjčovna paddleboardů, kurzy potápění, posilovna, knihovna, a mnoho dalšího

Pro spestření je na ostrově možné zapujčit si například paddleboard, vyrazit se potápět na korálový útes za želvami nebo si zaplatit projíždku na water tubingu. Pokud máte potápěcí kurz, můžete se vydat potápět s místními do větších hloubek ke korálům.

V posilovně jsou k dispozici běhací pásy, rotopedy a posilovací stroje.

Noční život

Na Summer Islandu se nebudete nudit ani večer. Obden je zde nějaký program, jako živá hudba, taneční představení, ohnivá show, tance apod.

Když zrovna na programu nic není, tak bar nabízí příjemné posezení, možnost zahrát šipky, fotbálek a k dispozici jsou i šachy. U baru je i televize, kde je většinou puštěný nějaký sportovní kanál.

Možnosti ubytování

Co se ubytování týče, je možnost si vybrat vilu ve vodě, beach vilu na pláži a nebo rodinou vilu. Chybu neuděláte ani s jedním. Beach vily jsou cca 20 metrů od pláže. Jsou vyrovnány na jedné straně ostrova a je mezi nimi cca 5 metrů prostor pro uličku. Vilky mají taky otevřené sprchy, takže se “sprchujete pod širákem”. Rodiné vily jsou umístěny na pravo od restaurace a jsou také cca 20 metrů od pláže.
U vil ve vodě je dobré myslet na to, že pokud jsou velké vlny, tak se občas stává, že bouchají do podpěrných nohou vilek a někoho to může budit.

Dostatečně daleko od města Male

Areál se nachází na malém ostrůvku, který je vzdálen od města Male cca 45 Km (je to nějakých 50 minut jízdy na speed boatu nebo 15 minut letu letadlem) Díky tomu nejsou vidět budovy města a ani zde není hluk letiště.

Okolní ostrovy jsou od Summer Islandu taky dostatečně vzdálené, takže vám nic neblokuje výhled na nekončící oceán.

Galerie

Plánuješ dovolenou? Vytoč si slevu na Slevomat.cz

Další články

Cookies & ochrana osobních údajů 🍪

Tato stránka používá soubory cookies k vylepšení funckionality, zobrazení např. map, sledování návštěvnosti a zobrazení reklam.